PRVENSTVO EVROPE – PRVOG DANA DVE SREBRNE MEDALJE

Prvog dana 45. Prvenstva Evrope za kadete, juniore i mlađe seniore, koje se održava od 02. do 04. februara 2018. godine u Sočiju, Rusija, takmičari reprezentacije Srbije Spaskovski Darko u kategoriji kadeta borbe pojedinačno -57 kg i Simić Jovan u kategoriji mlađih seniora kate pojedinačno osvojili su srebrne medalje.

Na svom putu do drugog mesta trona u kategoriji kadeta borbe pojedinačno -57 kg Spaskovski Darko pobedio je takmičara iz Nemačke Haubold Jannea, takmičara iz Portugalije Pereira Tiagoa sa 4:1, takmičara iz Bosne i Hercegovine Krso Eldara sa 2:0, takmičara iz Makedonije Svinarski Maria sa 6:1, a onda je u finalnom susretu izgubio od takmičara iz Rusije Pulkin Egora sa 3:5.

Simić Jovan je u kategoriji mlađih seniora kate pojedinačno pobedio takmičara iz Poljske Szczypkowski Maksymiliana sa 4:1, takmičara iz Holandije Sonnema Ricka sa 4:1, takmičara iz Slovačke Smoliga Julian Enrika sa 3:2, a u finalu je izgubio od takmičara iz Italije Panagia Giuseppea sa 1:4.

Drugog dana na programu će biti kate ekipno za kadete/juniore i kadetkinje/juniorke i borbe pojedinačno za juniore i juniorke.