EVROPSKO PRVENSTVO – ZLATNA MEDALJA ZA DINU DURMIŠ

LOGO vektorski EKF 2014 vinjeta 100pxDrugog dana 44. Evropskog prvenstva za kadete, juniore i mlađe seniore, koje se održava od 17. do 19. februara 2017. godine u Sofiji, Bugarska, Durmis Dina osvojila je zlatnu medalju, Ćirić Jovan srebrnu, a kata tim kadeta/juniora i kata tim mlađih seniorki bronzane.

Na putu do najvišeg trona u kategoriji juniorki borbe pojedinačno +59 kg Durmiš Dina pobedila je takmičarku iz Litvanije Kornishova Alinu, takmičarku iz Grčke Mavridou Theano sa 2:0, takmičarku iz Turske Eltemur Edu i takmičarku iz Nemačke Schroeter Madeleinu, dok je u finalnom susretu pobedila takmičarku iz Mađarske Czagany Doru sa 3:0 i osvojila zlatnu medalju.

U kategoriji juniora borbe pojedinačno -68 kg Ćirić Jovan je pobedio takmičara sa Kosova Vitija Donarta sa 1:0, takmičara iz Danske Kos Sebastiana sa 8:0, takmičara iz Mađarske Morocz Akosa sa 3:1, takmičara iz Engleske Lister Davida sa 1:0 i takmičara iz Turske Gok Sameda sa 2:1 dok je u finalnom susretu izgubio od takmičara iz Francuske Cizo Kiliana sa 0:3 i osvojio srebrnu medalju.

U kategoriji kadeta/juniora u katama ekipno kata tim Srbije u sastavu Cerović, Suvajčević, Vukmirović u prvom kolu je pobedio kata tim Bosne i Hercegovine sa 5:0 dok je u drugom kolu izgubio od kata tima Turske sa 1:4. U repasažu kata tim Srbije pobedio je kata tim Ukrajine sa 5:0 i u odlučujućem susretu za bronzanu medalju pobedio je kata tim iz Rusije sa 4:1.

U kategoriji mlađih seniorki u katama ekipno kata tim Srbije u sastavu Maticki, Mladežić, Saveski u polufinalnom susretu izgubio je od kata tima Turske sa 1:4 i osvojio bronzanu medalju.

Trećeg dana na programu će biti mlađe seniorke i mlađi seniori borbe pojedinačno.