PREDSTOJEĆE AKTIVNOSTI

Sorry, this entry is only available in Srpski.

NOVOSTI



NAJAVA PRVENSTVA SRBIJE ZA POLETARCE, PIONIRE I NADE U BORBAMA

Logo KFS cirPrvenstvo Srbije za poletarce, pionire i nade u borbama održaće se u nedelju 30. aprila 2017. godine u Sportskom centru u Mladenovcu sa početkom u 10 časova.

 

Dopis KFS

 

NAJAVA PRVENSTVA SRBIJE ZA POLETARCE, PIONIRE I NADE U KATAMA

Logo KFS cirPrvenstvo Srbije za poletarce, pionire i nade u katama održaće se u subotu 29. aprila 2017. godine u Sportskom centru u Mladenovcu sa početkom u 10 časova.

 

Dopis KFS

 

NAJAVA KARATE KUPA “DUNAV KUP OPEN”

NS OPEN 17 vinjetaKarate kup “Dunav kup Open” održaće se u nedelju 14. maja 2017. godine u Sportskoj hali Beočin u Novom Sadu sa početkom u 11 časova u organizaciji Karate saveza Novog Sada i Karate saveza Vojvodine.

 

Dunav kup Open

 

ZLATNI POJAS ZA POLETARCE, PIONIRE I NADE

2017 Bilten Zlatni pojas Vinjeta46. Zlatni pojas za poletarce, pionire i nade održan je 15.04.2017. u Čačku na kome su učešće uzeli takmičari iz 99 klubova iz Bosne i Hercegovine, Bugarske, Crne Gore, Makedonije, Slovačke i Srbije.

 

Kompletni rezultati

 

NAJAVA PRVENSTVA EVROPE ZA SENIORE

LOGO vektorski EKF 2014 vinjeta 100pxPrvenstvo Evrope za seniore održaće se 04-07. maja 2017. godine u Kočaeliu, Turska.

 

Bilten

 

ODRŽANO PRVENSTVO SRBIJE ZA SENIORE

Logo KFS cirPrvenstvo Srbije za seniore održano je 15.04.2017. godine u Čačku u Hali Mladost-Atenica na kome su učešće uzeli takmičari iz 59 klubova koji su se kvalifikovali na regionalnim prvenstvima.

 

Kompletni rezultati

Uspešnost

 

NAJAVA PRVENSTVA SRBIJE ZA SENIORE

Logo KFS cirPrvenstvo Srbije za seniore u katama pojedinačno i ekipno i borbama pojedinačno održaće se u Čačku u Hali Mladost – Atenica u subotu 15.04.2017. godine sa početkom u 10 časova.

U prilogu se nalazi žreb na osnovu pristiglih prijava regionalnih saveza i plan takmičenja.

Dopis KFS

Žreb

Plan takmičenja

 

ZLATNI POJAS ZA KADETE, JUNIORE, MLAĐE SENIORE I SENIORE

 

2017 04 08 Zlatni pojas image 02 2017 04 08 Zlatni pojas image 10 2017 04 08 Zlatni pojas image 06
2017 04 08 Zlatni pojas image 13 2017 04 08 Zlatni pojas image 08 2017 04 08 Zlatni pojas image 21
2017 04 08 Zlatni pojas image 46 2017 04 08 Zlatni pojas image 29 2017 04 08 Zlatni pojas image 31

 

46. Zlatni pojas održan je 08.04.2017. u Čačku na kome su učešće uzeli takmičari iz 98 klubova i 14 nacionalnih reprezentacija iz 17 zemalja i to: Bosne i Hercegovine, Bugarske, Crne Gore, Francuske, Grčke, Hrvatske, Izraele, Kipra, Mađarske, Makedonije, Rumunije, Rusije, Slovačke, Slovenije, Švedske, Turske i Srbije.

 

Kompletni rezultati

SRBIJA NAUSPEŠNIJA NA BALKANSKOM SENIORSKOM PRVENSTVU

15 LOGO vektorski KFB 2014 vinjeta 100px 17
23 21 19
08 28 39
40 43 30
32 34 35
38 59 65

 

Drugog dana 19. Balkanskog prvenstva za seniore, koje se održavalo 25. i 26. marta 2017. godine u Čačku, takmičari reprezentacije Srbije osvojili su jednu zlatnu dve bronzane medalje i sa ukupnim skorom od šest zlatnih, jednom srebrnom i sedam bronzanih medalja bili su najuspešnija reprezentacija ispred Hrvatske i Crne Gore.

 

Zlatnu medalju osvojile su Preković Jovana, Stanojević Natalija, Vićovac Andriana i Cvrkota sanja u kategoriji seniorke borbe ekipno.

 

Bronzane medalje osvojili su: Milivojčević Jelena u kategoriji seniorke borbe pojedinačno -50 kg i Leković jelena, Saveski Tijana i Saveski Vanja u kategoriji seniorke kate ekipno.

 

Kompletni rezultati

Žrebne liste sa rezultatima

Finalni mečevi

Repasaži

Uspešnost

PRVOG DANA JEDANAEST MEDALJA ZA SRBIJU

LOGO vektorski KFB 2014 vinjeta 100pxPrvog dana 19. Balkanskog prvenstva za seniore, koje se održava 25. i 26. marta 2017. godine u Čačku, takmičari reprezentacije Srbije osvojili su pet zlatnih medalja, jednu srebrnu i pet bronzanih.

 

Zlatne medalje osvojili su: Mladežić Bojana u kategoriji seniorki kate pojedinačno, Cvrkota Sanja u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -68 kg, Suvajčević Stefan u kategoriji seniora kate pojedinačno, Joksić Stefan u kategoriji seniora borbe pojedinačno -67 kg i Bitević Slobodan u kategoriji seniora borbe pojedinačno +84 kg.

 

Srebrnu medalju osvojila je Jakšić Milana u kategoriji seniorki kate pojedinačno.

 

Bronzane medalje osvojili su: Vasović Andrijana u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -61 kg, Čomagić Ivana u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -68 kg, Topalović Varja u kategoriji seniorki borbe pojedinačno +68 kg, Stanković Andrija u kategoriji seniora kate pojedinačno i Salapura Đorđe u kategoriji seniora borbe pojedinačno -75 kg.

POČINJE BALKANSKO PRVENSTVO ZA SENIORE

LOGO vektorski KFB 2014 vinjeta 100pxNa 19. Balkanskom prvenstvu za seniore, koje se održava 25. i 26. marta 2017. godine u Čačku za medalje će se boriće 302 takmičara iz 11 zemalja a reprezentaciju Srbije sačinjavaju:

Antić Marko, Babić Tamara, Barac Nemanja, Berić Mladen, Bitević Slobodan, Šemlal Stefan, Čomagić Ivana, Cvrkota Dejan, Cvrkota Sanja, Damjanović Marina, Đorđević Ivana, Džaković Miloš, Jaksić Milana, Joksić Stefan, Jovanović Nikola, Lekić Aleksandar, Leković Jelena, Lučić Suzana, Maksić Dunja, Marić Ljubiša, Marković Jovana, Martinović Marko, Mijalković Uroš, Milivojčević Jelena, Mladežić Bojana, Negovanović Dragana, Obradović Bogdan, Petrović Aleksandra, Petrović Miloš, Preković Jovana, Pucar Velibor, Radičević Marina, Ranković Teodora, Ristivojević Marko, Salapura Đorđe, Šestakov Aleksandar, Simić Jelena, Stanković Andrija, Stojilković Dragan, Suvajčević Stefan, Topalović Varja, Trikoš Bogdan, Vasović Andrijana, Vićovać Andriana, Vukomanović Nikola, Vulinović Jovana, Živić Tamara, Žunić Tanja, u borbama ekipno za seniore Bitević, Cvrkota, Joksić, Marković, Mijalković, Salapura, Šestakov, u borbama ekipno za seniorke Cvrkota, Preković, Stanojević, Vićovać, u katame ekipno za seniorke Leković, Saveski, Saveski i u katame ekipno za seniore Simović, Todorović, Todorović.

Program takmičenja

Žreb

ODRŽANO ŠKOLSKO PRVENSTVO SRBIJE U KARATEU

LOGO savez za skolski sport srbijeŠkolsko prvenstvo Srbije u karate sportu održano je 07.02.2017. godine u Hali sportova “Strelište” u Pančevu u organizaciji Saveza za školski sport Republike Srbije i tehničkoj realizaciji Karate federacije Srbije.

 

Učešće je uzelo 487 takmičara iz 286 škola koji su se kvalifikovali na regionalnim kvalifikacionim takmičenjima učenika osnovnih i srednjih škola.

Rezultati takmičenja:

 

KATE

Devojke Osnovna škola I i II razred

1 Jović Katarina, V. Moštanica, OŠ Branko Radičević, II razred

2 Čalija Lena, Mladenovac, OŠ Kosta Đukić, II razred

3 Krstić Andrea, Valjevo, OŠ Andra Savčić, I razred

Devojke Osnovna škola III i IV razred

1 Stojanović Iva, Beograd, OŠ Nikola Tesla, III razred

2 Nijemčević Ana, S. Palanka, OŠ Heroj Ivan Muker, IV razred

3 Jovanović Teodora, Sremski Karlovci, OŠ 23. oktobar, III razred

Devojke Osnovna škola V i VI razred

1 Zelić Jovana, Šajkaš, OŠ Isidora Sekulić, VI razred

2 Ristić Mina, Mladenovac, OŠ Kosta Đukić

3 Milenković Ivana, Beograd, OŠ Olga Petrov, VI razred

Devojke Osnovna škola VII i VIII razred

1 Crnovčić Slavica, Petrovaradin, OŠ Jovan Dučić, VIII razred

2 Negovanović Brankica, B. Koviljača, OŠ Vera Blagojevič, VII razred

3 Živković Dubravka, Mladenovac, OŠ S. Sava, VIII razred

Devojke Srednja škola I i II razred

1 Jovanović Lana, Sremski Karlovci, Karlovačka gimnazija, II razred

2 Jerko Marija, Beograd, XIII Bgd gimnazija, II razred

3 Simić Jovana, Novi Sad, SŠ. Svetozar Miletić, II razred

Devojke Srednja škola III i IV razred

1 Đurđević Nikolina, Beograd, X gimnazija Mihajlo Pupin, III razred

2 Zlatanović Katarina, Beograd, Medicinska škola Beograd, IV razred

3 Đurović Nikolija, Beograd, IX Bgd gimnazija, IV razred

Dečaci Osnovna škola I i II razred

1 Mićić Miloš, Beograd, OŠ Pavle Savić, I razred

2 Sekulić Nikola, Mionica, OŠ Milan Rakić, II razred

3 Krstin Filip, Beograd, OŠ Stefan Nemanja, I razred

Dečaci Osnovna škola III i IV razred

1 Mićić Nemanja, Beograd, OŠ Pavle Savić, IV razred

2 Dugonjić Uroš, Batajnica, OŠ Branko Radičević, IV razred

3 Cerović Dušan, Zemun, OŠ Majka Jugovića

Dečaci Osnovna škola V i VI razred

1 Milovanović Igor, G. Milanovac, OŠ Desanka Maksimović, V razred

2 Đuriček Andrej, Beograd, OŠ Bora Stanković, VI razred

3 Knežević Pavle, Mladenovac, OŠ Sveti Sava, V razred

Dečaci Osnovna škola VII i VIII razred

1 Zelić Vladimir, Šajkaš, OŠ Isidora Sekulić, VII razred

2 Petrović Luka, Beograd, OŠ Zaga Malivuk, VIII razred

3 Tomić David, Čačak, OŠ Tanasko Rajić, VII razred

Mladići Srednja škola I i II razred

1 Cerović Luka, Zemun, Sportska gimnazija, II razred

2 Subota Uroš Beograd, I beogradska gimnazija, I razred

3 Stevanetić Marko, Beograd, XIII Bgd gimnazija, I razred

Mladići Srednja škola III i IV razred

1 Vukmirović Uroš, Beograd, Faramac.-fizioterapeutska, III razred

2 Veličkovski Stefan, Vršac, Školski centar Nikola Tesla, III razred

3 Nikolić Nikola, Beograd, Zubotehnička škola, III razred

 

BORBE

Devojke Osnovna škola V-VI razred -40 kg

1 Mihajlović Nastasija, Smederevska Palanka, OŠ Olga Milošević, VI razred

2 Milić Maša, Mladenovac, OŠ Kosta Đukić, VI razred

3 Potpara Miljana, Lazarevo, OŠ Slavko Rodić, VI razred

Devojke Osnovna škola V-VI razred +40 kg

1 Lauš Valentina, Boka, OŠ Zarko Zrenjanin, VII razred

2 Milutinović Aleksandra, Mali Požarevac, OŠ Milorad Mića Marković, VI razred

3 Vidosavljević Ana, Mladenovac, OŠ Sveti Sava, VI razred

Devojke Osnovna škola VII-VIII razred -49 kg

1 Negovanović Brankica, Banja Koviljača, OŠ Vera Blagojević, VII razred

2 Zarija Arijana, Vladimirovac, OŠ Prvi maj, VIII razred

3 Aleksić Anđela, Mali Požarevac, OŠ Milorad Mića Marković, VII razred

Devojke Osnovna škola VII-VIII razred +49 kg

1 Radović Anja, Beograd, OŠ Vladimir Rolović

2 Cucin Ivana, Novo Miloševo, OŠ Dr Đorđe Joanović, VII razred

3 Trikoš Mina, Raška, OŠ Sutjeska, VIII razred

Devojke Srednja škola I-II razred -47 kg

1 Isidorović Anđela, Mladenovac, Elektrotehnička škola, I razred

2 Janković Bojana, Loznica, SŠ Sveti Sava, I razred

Devojke Srednja škola I-II razred -54 kg

1 Perović Ivana, Beograd, IX Beogradska gimanzija, I razred

2 Stoiljković Tijana, Veliko Gradište, SŠ Veliko Gradište, II razred

3 Kojčić Jana, Pančevo, Uroš Predić, I razred

Devojke Srednja škola I-II razred +54 kg

1 Varsaković Minja, Pančevo, Gimnazija Uroš Predić, I razred

2 Roksandić Željana, Novi Sad, 7. april, II razred

3 Živović Kristina, Beograd, Vojna gimnazija, I razred

Devojke Srednja škola III-IV razred -53 kg

1 Ekmečić Milica, Pančevo, Gimnazija Uroš Predić, III razred

2 Vujasinović Aleksandra, Zrenjanin, Zrenjaninska gimnazija, III razred

3 Petrović Slavka, Loznica, SŠ Gimnazija Vuk Karadžić, III razred

Devojke Srednja škola III-IV razred -59 kg

1 Dukić Milica, Bačka Palanka, SŠ Radivoj Uvalić, III razred

2 Jurišić Monika, Inđija, Frizeri Đorđe Natošević, III razred

3 Lazić Sanja, Beograd, Med. škola Nadežda Petrović, IV razred

Devojke Srednja škola III-IV razred +59 kg

1 Radičević Marina, Zrenjanin, Zrenjaninska gimnazija, IV razred

2 Vasović Andrijana, Beograd, Sportska gimnazija, IV razred

3 Vukelja Radmila, Novi Bečej, Gimnazija, IV razred

Dečaci Osnovna škola V-VI razred -40 kg

1 Petrović Milan, Vladimirovac, OŠ. Prvi maj, V razred

2 Kolarov Žarko, Stara Pazova, OŠ. Simeon Aranicki, V razred

3 Petković Marko, Beograd, OŠ 14. oktobar, V razred

Dečaci Osnovna škola V-VI razred -45 kg

1 Marković Mihajlo. Raška, OŠ Sutjeska, VI razred

2 Jelovac Mihajlo, Beograd, OŠ 14. oktobar

3 Orlandić Petar, Beograd, OŠ Branisalv Nušić, V razred

Dečaci Osnovna škola V-VI razred +45 kg

1 Vasilić Mihailo, Loznica, OŠ Vuk Karadžič, VI razred

2 Bulajić Vukan, Beograd, OŠ Radoje Domanović, VI razred

3 Urošević Miljan, Vladimirovac, OŠ. Prvi maj, VI razred

Dečaci Osnovna škola VII-VIII razred -45kg

1 Stanojević Stefan, Niš, OŠ Ivo Andrić, VII razred

2 Petrović Jovan, Veliko Gradište, OŠ Ivo Lola Ribar, VIII razred

3 Ropret Matej, Beograd, OŠ Karađorđe, VII razred

Dečaci Osnovna škola VII-VIII razred -50 kg

1 Sretenović Vuk, Gornji Milanovac, OŠ Kralj Aleksandar, VII razred

2 Radojčin Veljko, Novo Miloševo, OŠ Dr Đorđe Joanović, VII razred

3 Mitrović Miloš, Loznica, OŠ Anta Bogićević, VII razred

Dečaci Osnovna škola VII-VIII razred +50 kg

1 Vujović Lazar, Aranđelovac, OŠ Ilija Garašanin, VIII razred

2 Musta Mihael, Vladimirovac, OŠ Prvi maj, VIII razred

3 Žunić Igor, Beograd, OŠ Danilo Kiš, VIII razred

Mladići Srednja škola I-II razred -52 kg

1 Petković Nikola, Beograd, XV Bgd. gimnazija Patrijarh Pavle, I razred

Mladići Srednja škola I-II razred -57 kg

1 Vučević Mihailo, Novi Sad, Gimnazija J. J. Zmaj

2 Radojković Nemanja, Čačak, SŠ Tehnička, II razred

3 Vasović Petar, Raška, SŠ Gimnazija, I razred

Mladići Srednja škola I-II razred -63 kg

1 Marković Marko, Novi Sad, Pavle Savić, I razred

2 Popović Mihajlo, Beograd, Sportska gimnazija, I razred

3 Simeunović Nikola, Zrenjanin, SŠ Nikola Tesla, II razred

Mladići Srednja škola I-II razred -70 kg

1 Ćirić Jovan, Sopot, Ekonomska škola, II razred

2 Vilimanović Arsenije, Beograd, Politehnika-Škola za nove tehnologije, II razred

3 Anić Stefan, Aranđelovac, SŠ Gimnazija Miloš Savković, II razred

Mladići Srednja škola I-II razred +70 kg

1 Arsović Mihajlo, Raška, SŠ Mašinaska, I razred

2 Radovanović Đorđe, Bajina Bašta, SŠ Gimnazija Josip Pančić, II razred

3 Vrućinić Đorđe, Novi Sad, Elektro tehnička škola, I razred

Mladići Srednja škola III-IV razred -61 kg

1 Mišović Despot, Čačak, SŠ Gimnazija, III razred

2 Despotović Dušan, Kula, SSŠ 4. jul, III razred

3 Arnaut Nikola, Beograd, I Ekonomska škola V. Perić Valter, III razred

Mladići Srednja škola III-IV razred -68 kg

1 Pucar Velibor, Stara Pazova, Tehnička škola, IV razred

2 Fustić Miljan, Beograd, XV Gimnazija Patrijarh

3 Veličković Stevan, Pančevo, Mašinska škola, III razred

Mladići Srednja škola III-IV razred -76 kg

1 Salapura Đorđe, Zrenjanin, Zrenjaninska gimnazija, IV razred

2 Fijuljanin Ajnur, Sjenica, SŠ Gimnazija, IV razred

3 Njegić Jovan, Bajina Bašta, SŠ Gimnazija Josip Pančić, III razred

Mladići Srednja škola III-IV razred +76 kg

1 Tešanović Đorđe, Stara Pazova Gimnazija Branko Radičević, III razred

2 Biberović Edis, Novi Pazar, SŠ Medicinska, III razred

3 Brežančić  Vladimir, Novi Bečej, Dušan Vasiljev, III razred

 

ŽREB ZA ŠKOLSKO PRVENSTVO SRBIJE

LOGO savez za skolski sport srbijeŠkolsko prvenstvo Srbije za učenike osnovnih i srenjih škola u karate sportu održaće se u utorak 07. marta 2017. godine u Pančevu u Hali sportova Strelište sa početkom u 12 časova u organizaciji Saveza za školski sport Srbije i Karate federacije Srbije.

U prilogu se nalazi žreb kod koga su moguće promene u pojedinim kategorijama u slučaju značajnijih izmena nakon kontrole dokumenata i težina.

 

Žreb

Tok takmičenja

Satnica

 

ZAVRŠENO EVROPSKO PRVENSTVO ZA KADETE, JUNIORE I MLAĐE SENIORE

LOGO vektorski EKF 2014 vinjeta 100pxNa 44. Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore, koje se održavalo od 17. do 19. februara 2017. godine u Sofiji, Bugarska, u sveukupnom plasmanu reprezentacija Srbije zauzela je deseto mesto sa jednom zlatnom, četiri srebrne i dve bronzane medalje a najuspešniji su bili takmičari Francuske, Italije i Turske.

 

 

Kompletni rezultati
Žrebne liste sa rezultatima
Finalni mečevi
Repasaži
Uspešnost

 

EVROPSKO PRVENSTVO – ZLATNA MEDALJA ZA DINU DURMIŠ

LOGO vektorski EKF 2014 vinjeta 100pxDrugog dana 44. Evropskog prvenstva za kadete, juniore i mlađe seniore, koje se održava od 17. do 19. februara 2017. godine u Sofiji, Bugarska, Durmis Dina osvojila je zlatnu medalju, Ćirić Jovan srebrnu, a kata tim kadeta/juniora i kata tim mlađih seniorki bronzane.

 

Na putu do najvišeg trona u kategoriji juniorki borbe pojedinačno +59 kg Durmiš Dina pobedila je takmičarku iz Litvanije Kornishova Alinu, takmičarku iz Grčke Mavridou Theano sa 2:0, takmičarku iz Turske Eltemur Edu i takmičarku iz Nemačke Schroeter Madeleinu, dok je u finalnom susretu pobedila takmičarku iz Mađarske Czagany Doru sa 3:0 i osvojila zlatnu medalju.

 

U kategoriji juniora borbe pojedinačno -68 kg Ćirić Jovan je pobedio takmičara sa Kosova Vitija Donarta sa 1:0, takmičara iz Danske Kos Sebastiana sa 8:0, takmičara iz Mađarske Morocz Akosa sa 3:1, takmičara iz Engleske Lister Davida sa 1:0 i takmičara iz Turske Gok Sameda sa 2:1 dok je u finalnom susretu izgubio od takmičara iz Francuske Cizo Kiliana sa 0:3 i osvojio srebrnu medalju.

 

U kategoriji kadeta/juniora u katama ekipno kata tim Srbije u sastavu Cerović, Suvajčević, Vukmirović u prvom kolu je pobedio kata tim Bosne i Hercegovine sa 5:0 dok je u drugom kolu izgubio od kata tima Turske sa 1:4. U repasažu kata tim Srbije pobedio je kata tim Ukrajine sa 5:0 i u odlučujućem susretu za bronzanu medalju pobedio je kata tim iz Rusije sa 4:1.

 

U kategoriji mlađih seniorki u katama ekipno kata tim Srbije u sastavu Maticki, Mladežić, Saveski u polufinalnom susretu izgubio je od kata tima Turske sa 1:4 i osvojio bronzanu medalju.

 

Trećeg dana na programu će biti mlađe seniorke i mlađi seniori borbe pojedinačno.

EVROPSKO PRVENSTVO – PRVOG DANA TRI SREBRNE MEDALJE

LOGO vektorski EKF 2014 vinjeta 100pxPrvog dana 44. Evropskog prvenstva za kadete, juniore i mlađe seniore, koje se održava od 17. do 19. februara 2017. godine u Sofiji, Bugarska, takmičari reprezentacije Srbije Milovanović Anja u kategoriji kadetkinja borbe pojedinačno +54 kg, Mladežić Bojana u kategoriji mlađih seniorki kate pojedinačno i Simić Jovan u kategoriji mlađih seniora kate pojedinačno osvojili su srebrne medalje.

 

Na svom putu do drugog mesta trona u kategoriji kadetkinja borbe pojedinačno +54 kg Milovanović Anja pobedila je takmičarku sa Malte Farrugia Joelle sa 3:0, takmičarku iz Portugalije Lopes Rafaelu sa 2:0, takmičarku iz Hrvatske Zorko Mia Gretu sa 2:0, takmičarku iz Češke Sachova Martinu sa 6:2, a onda je u finalnom susretu izgubila od takmičarke iz Belgije Brognon Eve sa 0:2.

 

Mladežić Bojana je u kategoriji mlađih seniorki kate pojedinačno pobedila takmičarku iz slovenije Simonić Masu sa 3:2, takmičarsku iz Grčke Xenou Georgiu sa 3:2, takmičarku iz Engleske Payne Natali sa 4:1, dok je u finalnom susretu izgubila od takmičarke iz Španije Rodriguez Encabo Lidie sa 0:5.

 

Simić Jovan je u kategoriji mlađih seniora kate pojedinačno pobedio takmičara iz Izraele Shamilov Ramija sa 3:2, takmičara iz Rumunije Bartincki Sttilu sa 5:0, takmičara iz Crne Gore Vuković Srđana sa 3:2, takmičara iz Turske Goktas Emre Vefa sa 3:2, a u finalu je izgubio od takmičara iz Španije Galan Lopez Sergia sa 2:3.

 

Drugog dana na programu će biti kate ekipno za kadete/juniore, kadetkinje/juniorke, mlađe seniore, mlađe seniorke i borbe pojedinačno za juniore i juniorke.

 

POČINJE EVROPSKO PRVENSTVO ZA KADETE, JUNIORE I MLAĐE SENIORE

LOGO vektorski EKF 2014 vinjeta 100pxNa 44. Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore, koje se održava od 17. do 19. februara 2017. godine u Sofiji, Bugarska,  za medalje će se boriti 1204 takmičara iz 50 zemalja a reprezentaciju Srbije sačinjavaju: Arsović Mihajlo u kategoriji kadeta borbe pojedinačno +70 kg, Brežančić Vladimir u kategoriji juniora borbe pojedinačno +76 kg, Ćaćić Miljan u kategoriji mlađih seniora borbe pojedinačno -60 kg, Cerović Luka u kategoriji juniora kate pojedinačno, Ćirić Jovan u kategoriji juniora borbe pojedinačno -68 kg, Crnovčić Slavica u kategoriji kadetkinja kate pojedinačno, Đurđević Nikolina u kategoriji juniorki kate pojedinačno, Đorđević Ivana u kategoriji mlađih seniorki borbe pojedinačno -50 kg, Dukić Vera u kategoriji mlađih seniorki borbe pojedinačno -55 kg, Durmiš Dina u kategoriji juniorki borbe pojedinačno +59 kg, Janković Bojana u kategoriji kadetkinja borbe pojedinačno -47 kg, Kovačević Nikola u kategoriji juniora borbe pojedinačno -55 kg, Lapčević Vladimir u kategoriji juniora borbe pojedinačno -76 kg, Marković Aleksandar u kategoriji mlađih seniora borbe pojedinačno -84 kg, Milovanović Anja u kategoriji kadetkinja borbe pojedinačno +54 kg, Mladežić Bojana u kategoriji mlađih seniorki kate pojedinačno, Musta Mihael u kategoriji kadeta borbe pojedinačno -70 kg, Perović Ivana u kategoriji kadetkinja borbe pojedinačno -54 kg, Petrović Slavka u kategoriji juniorki borbe pojedinačno -48 kg, Popović Mihajlo u kategoriji kadeta borbe pojedinačno -63 kg, Pucar Velibor u kategoriji mlađih seniora borbe pojedinačno -67 kg, Radičević Marina u kategoriji mlađih seniorki borbe pojedinačno -68 kg, Radojčin Strahinja u kategoriji kadeta borbe pojedinačno -52 kg, Radojević Miloš u kategoriji juniora borbe pojedinačno -61 kg, Ropret Tara u kategoriji mlađih seniorki borbe pojedinačno +68 kg, Salapura Đorđe u kategoriji mlađih seniora borbe pojedinačno -75 kg, Simić Jovan u kategoriji mlađih seniora kate pojedinačno, Simović Sofija u kategoriji juniorki borbe pojedinačno -59 kg, Subota Uroš u kategoriji kadeta kate pojedinačno, Trikoš Bogdan u kategoriji mlađih seniora borbe pojedinačno +84 kg, Vasović Andrijana u kategoriji mlađih seniorki borbe pojedinačno -61 kg, Vasović Petar u kategoriji kadeta borbe pojedinačno -57 kg, Vujasinović Aleksandra u kategoriji juniorki borbe pojedinačno -53 kg, kata tim u kategoriji kadeta/juniora (Cerović, Suvajčević, Vukmirovć), kata tim u kategoriji kadetkinja/juniorki (Ducić, Jerko, Simić), kata tim u kategoriji mlađih seniora (Jojić, Simić, Todorović) i kata tim u kategoriji mlađih seniorki (Maticki, Mladežić, Saveski).

 

Prvog dana šampionata, u petak 17.02.2017. godine, održaće se takmičenja u katama pojedinačno u svim uzrasnim kategorijama i u borbama pojedinačno u svim težinskim kategorijama za kadete i kadetkinje.

Žreb

 

NAJAVA DOPUNSKIH KVALIFIKACIJA ZA ŠKOLSKO PRVENSTVO SRBIJE

LOGO savez za skolski sport srbijeDopunske kvalifikacije za Školsko prvenstvo Srbije za učenike osnovnih i srenjih škola u karate sportu održaće se u utorak 21. februara 2017. godine u Sportskoj hali u Bajinoj Bašti sa početkom u 12 časova u organizaciji Saveza za školski sport Srbije i Karate federacije Srbije.

 

Dopis

 

NAJAVA ŠKOLSKOG PRVENSTVA SRBIJE

LOGO savez za skolski sport srbijeŠkolsko prvenstvo Srbije za učenike osnovnih i srenjih škola u karate sportu održaće se u utorak 07. marta 2017. godine u Pančevu u Hali sportova Strelište sa početkom u 12 časova u organizaciji Saveza za školski sport Srbije i Karate federacije Srbije. Pravo nastupa imaju učenici koji su se kvalifikovali na kupovima regiona za poletarce, pionire i nade, na prvenstvima regiona za kadete, juniore i mlađe seniore i na Dopunskim kvalifikacijama.

 

Dopis

 

 

NAJAVA TURNIRA “ZLATNI POJAS”

2017 Bilten Zlatni pojas Vinjeta46. Tradicionalni međunarodni karate turnir “Zlatni pojas” održaće se 08. aprila 2017. godine za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore i 15. aprila 2017. godine za poletarce, pionire i nade u Sportskoj hali “Mladost” – Atenica.

 

“Zlatni pojas” za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore

“Zlatni pojas” za poletarce, pionire i nade

Golden Belt Bulletin

 

USLOVI ZA TEHNIČKU ORGANIZACIJU TAKMIČENJA

Izvod iz Takmičarskog pravilnika KFS

 

Logo KFS cirU cilju podizanja kvaliteta organizacije takmičenja od 01.01.2017. insistiraće se na striktom ponašanju u slkadu sa normativnim aktima Karate federacije Srbije i Zakonom o sportu.

 

Vezano za član 7. Takmičarskog pravilnika KFS, koji se odnosi na organizaciju i održavanje svih takmičenja izvan redovnog sistema takmičenja, donose se posebne Propozicije koje usvaja Takmičarska komisija KFS, a koje ne mogu biti u suprotnosti sa odredbama ovog Pravilnika. Obaveza je organizatora da blagovremeno dostavi propozicije na usvajanje i to obavezno pre distribucije. Takođe organizator na svojim pozivnim dokumentima ne može stavljati logoe KFS, KFB, EKF ili WKF bez dobijene saglasnosti od strane KFS.

 

Vezano za član 30. Takmičarskog pravilnika KFS na pozivnim turnirima organizator je u obavezi da u propozicijama takmičenja navede težinske kategorije koje su predviđene za prvenstva i kupove a na samom takmičenju, u zavisnosti od broja prijavljenih takmičara u težinskim kategorijama, može da izvrši i spajanje pojedinih težinskih kategorija isključivo uz dobijenu saglasnost delegata takmičenja.

 

Vezano za član 33. Takmičarskog pravilnika KFS sva lica koja su u zoni borilišta i oko borilišta u obavezi su da nose vidljivo istaknute akreditacije sa ispunjenim podacima, zalepljenom i overenom fotografijom, overene od strane nadležnog registracionog organa i potpisane od strane ovlašćenog lica.

 

Vezano za član 38. Takmičarskog pravilnika KFS svi takmičari, vođe ekipa, treneri, sudije i druga zvanična lica obavezni su da se pridržavaju satnice takmičenja i nikakvi interni dogovori organizatora i drugih lica po pitanju satnice se neće tolerisati.

 

Prema članu 39. Takmičarskog pravilnika KFS za prijavu i nastup takmičara obavezno je posedovanje akreditacionog kartona, važeće polise osiguranja i važećeg lekarskog pregleda ne starijeg od 6 meseci bez mogućnosti davanja i potpisivanja vanrednih izjava ili dokazivanja postojanja domumenata slanjem preko mobilnih telefona ili interneta. U slučaju neposedovanja ili nepotpunosti dokumenata takmičarima i zvaničnim licima neće se dozvoliti učešće na takmičenju.

 

Na prvenstvima i kupovima regiona svi takmičari moraju imati lekarski pregled i polisu osiguranja koji će važiti i za prvenstva i kupove Srbije.

 

Organizator takmičenja je u obavezi da obavesti strane ekipe da moraju posedovati i dati na uvid delegatu takmičenja dokaz da su članovi organizacije koja je u sklopu WKF, važeće lekarske pregledese i važeće polise osiguranja.

 

Po pitanju organizacije takmičenja, a prema članu 43. Takmičarskog pravilnika KFS organizator je obavezan da: (1) obezbedi odgovarajući objekat sa najmanje tri tatamija, sa odvojenim prostorom za publiku sa najmanje 500 sedišta i sa potrebnim higijenskim uslovima za takmičenje. (2) izvrši prijavu javnog skupa MUP-u i to dokumentuje delegatu takmičenja; (3) obezbedi dovoljan broj izvršioca redarske službe, (4) na vidnom mestu treba da postaviti državnu zastavu, (5) obezbedi zdravstvenu službu i potreban broj dežurnih licenciranih lekara sa neophodnom medicinskom opremom za sve vreme takmičenja (minimum jednog lekara na tri borilišta), (6) obezbedi potrebna tehnička pomagala i druge opreme – štoperice, zapisnike, zastavice za sudije, stolove i stolice za sva tehnička lica, službena lica kao i drugo prema potrebi; (7) obezbedi poseban sto za zvanična lica KFS: presednika, podpredsednika, direktora, članove UO KFS, selektore i dr.; (8) obezbedi posebna mesta za menadžere i goste takmičenja i (10) obezbedi službu transporta za povređene takmičare.

 

Vezano za član 46. Takmičarskog pravilnika KFS tehnički organizator obezbeđuje prostoriju za merenje takmičara u težinskim kategorijama, odnosno prostoriju za obavljanje pregleda dokumenata i žrebanje takmičara i pribor neophodan za merenje. Merenje i pregled dokumenata se ne može vršiti u dvorani na parketu ili za centralnim stolom.

 

Shodno članu 49. Takmičarskog pravilnika KFS ako domaćin takmičenja nije udovoljio zahtevima normativnih akata KFS ili zakasnio sa početkom takmičenja, a gostujuće ekipe su prisutne, ili prema mišljenju Delegata za uspešno sprovođenje takmičenja postoje izvesni drugi propusti koji mogu dovesti do materijalne povrede pravila, Delegat može odrediti maksimalno vreme od 30 minuta za koje je domaćin takmičenja dužan da sve dovede u red. Ako ni posle ovog vremena takmičenje ne može da počne, takmičenje se odlaže na teret domaćina, pri čemu je domaćin obavezan da nadoknadi sve materijalne troškove ekipa i službenih lica za ovo takmičenje.

Pored borilišta na parketu mogu da se nalaze samo treneri u sportskoj opremi sa vidno istaknutom važećom akreditacijom.

Trener koji prati takmičara u nastupu ne može sa sobom nositi torbe, rančeve i ostalo.

Sva ostala službena lica koji nisu rukovodstvo takmičenja, članovi Upravnog odbora, članovi stručnih komisija, menadžeri i gosti moraju se nalaziti na posebno obezbeđenim mestima i moraju imati vidno istaknute važeće akreditacije.

 

Za centralni stolom mogu se nalaziti samo: (1) komesar takmičenja, (2) delegat takmičenja, (3) tehnički rukovodilac takmičenja, (4) vrhovni sudija, (5) spiker i po potrebi IT podrška.

Centralnom stolu mogu da pristupe isključivo treneri ili vođe ekipa dok je takmičarima i ostalim licima nije dozvoljen pristup centralnom stolu.

Stolu za zvanična lica KFS: presednika, podpredsednika, direktora, članove UO KFS, selektore bez poziva niko ne može prilaziti.

 

Za zapisničkim stolovima na borilištima mogu se nalaziti samo: (1) šef borilišta, (2) vrhovni sudija, (3) sudije sa tog borilišta, (4) zapisničar i (5) merilac vremena.

Zapisničkim stolovima na borilištima ne može niko da priđe bez poziva šefa borilišta.

 

Pored stolova za lekare mogu se nalaziti samo lica kojima se pruža medicinska pomoć.

 

Takmičari, treneri i sudije moraju da imaju opremu u skladu sa pravilima borenja i suđenja WKF.

 

Tehnički organizator je dužan da obezbedi vagu za kontrolno merenje takmičara najkasnije jedan sat pre početka vaganja.

 

Žalbe podnose isključivo vođa ekipe ili trener u pisanoj formi i predaje ih Delegatu takmičenja. Žalba se podnosi uz uplatu takse u visini takse Vrhovnog sudije.

Privatni snimci neće se uzimati u obzir kao dokaz uz žalbu. Jedino ako je na takmičenju postavljen službeni sistem sa video zapisom primenjivaće se pravila za tu vrstu žalbi.

 

Delegat takmičenja se stara o sprovođenju svih odredbi ovog Pravilnika na takmičenju za koje je određen kao Delegat. U slučaju da organizacija takmičenja i ostali elementi ne zadovoljavaju odredbe ovog Pravilnika, Delegat takmičenja je ovlašćen da takmičenje prekine ili zabrani njegovo održavanje, a protiv odgovornih lica i organizacije podnese disciplinsku prijavu.

Delegat vrši pregled dokumenata za sve takmičare i ovlašćen je da iz takmičenja isključi sve takmičare koji ne ispunjavaju uslove ovog Pravilnika u pogledu težine, nedostatka ili netačnosti dokumenata i slično.

 

Takmičari, klubovi i sva službena lica koja svojim ponašanjem i postupcima ometaju normalno odvijanje takmičenja biće suspendovani od strane Delegata.

Delegat KFS je dužan da od svakog prekršioca na samom takmičenju zahteva davanje pisane izjave o učinjenom prekršaju.

Organizator takmičenja je na osnovu Zakona o sportu (član 157.) obavezan da:

 

Organizator sportske priredbe obavezan je da:

1)       osigura nesmetano i bezbedno održavanje takmičenja;

2)       preduzme mere koje omogućavaju predupređenje rizika nastanka štete za sportiste, gledaoce i druge učesnike sportske priredbe i treća lica (upozorenja, isticanje zabrana, davanje obaveštenja i uputstava i sl.), kao i mere kojima se na povećane rizike utiče (bezbednost sportskog objekta, ispravnost i adekvatnost instalirane i druge opreme, obezbeđenje hitne medicinske pomoći, odvijanje takmičenja u skladu sa propozicijama i dr.);

3)       preduzme potrebne bezbednosne mere za sprečavanje nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama i mere za sprečavanje drugih negativnih pojava u sportu, u skladu sa zakonom i sportskim pravilima;

4)       prijavi održavanje sportske priredbe u skladu sa propisima kojima se uređuje javno okupljanje građana.

Organizator sportske priredbe, odnosno službeno lice KFS dužno je da, u skladu sa zakonom, ne dozvoli početak sportske priredbe, odnosno da je prekine trajno ili privremeno ili da naloži održavanje sportske priredbe bez prisustva gledalaca, u potpunosti ili delimično

 

Organizator takmičenja je obavezan da obezbedi da u prostor na kome se održava takmičenje mogu da pristupe isključivo takmičari sa akreditacijama i u sportskoj opremi, treneri i vođe ekipa sa akreditacijama i u sportskoj opremi, sudije i druga službena lica sa akreditacijama.

U zoni na parketu izvan ograđenog prostora nije predviđeno konzumiranje hrane, igranje, ležanje po podu i slično.

 

U ograđeni prostor mogu da uđu samo prozvani takmičari i treneri.

 

Na parket sportske hale sva lica, takmičari, sudije, treneri, službena lica, menadžeri i gosti mogu ući samo kroz predviđene ulaze ili prolaze. Svako uskakanje bilo koga sa tribina je zabranjeno.

 

Treneri za vreme takmičenja ne mogu ulaziti ili prolaziti kroz ograđeni prostor i niko za vreme takmičenja ne može stajati na sredini ograđenog prostora. U slučaju potrebe službena lica KFS mogu biti unutra ograđenog prostora ali isključivo uz ogradu.

 

NAJAVA PRVENSTVA BALKANA ZA SENIORE

LOGO vektorski KFB 2014 vinjeta 100px19. Prvenstvo Balkana za seniore održaće se od 24. do 26. marta 2017. godine u Čačku.

 

Bilten

 

IZMENE U KALENDARU TAKMIČENJA KFS

Zbog izmena datuma pojedinih takmičenja na međunarodnom nivou Upravni odbor KFS je bio prinuđen da izvrši potrebna usaglašavanja i to:

03-05.03.2017. Bosfor kup, Turska, Istanbul

11-12.03.2017. Karate 1 (Premijer lifa), Slovenija, Laško

01-02.04.2017. Karate 1 (Premijer lifa), Dubai

15.04.2017. Prvenstvo Srbije za seniore

19-21.05.2017. Prvenstvo Balkana za decu, Turska

 

Kalendar takmičenja

ODLUKE DISCIPLINSKE KOMISIJE KFS

Logo KFS cirDisciplinska komisija Karate federacije Srbije je dana 17.01.2017. godine donela sledeće odluke:

 

Bojani Marković, treneru karate kluba “Skipper” iz Beograda, Katarini Strika Pavliček, treneru karate kluba “Soko Štark” iz Beograda, Marini Kiš, treneru karate kluba “Vazduhoplovac” iz Beograda i Nikoli Protiću, treneru karate kluba “Mladenovac” iz Mladenovca izriču se OPOMENE zbog nastupa kao trenera na Internacionalnom letnjem karate kampu u Baru (Crna Gora) bez dobijene saglasnosti od strane KFS.

Uzimajući u obzir da (1) prekršaji imenovanih predstavljaju najteži disciplinski prekršaj shodno članu 24. Disciplinskog pravilnika Karate federacije Srbije i (2) da je shodno članu 8. Disciplinskog pravilnika KFS, Disciplinska komisuja pri utvrđivanju kazne uzela u obzir sve okolnosti koje utiču da kazna bude blaža ili teža, a naročito težina izvršenog prekršaja i njegove posledice, stepen odgovornosti izvršioca, pobude zbog kojih je izvršen prekršaj, okolnosti pod kojima je izvršen prekršaj, ranije ponašanje izvršioca i njegovo držanje posle izvršenog prekršaja kao i sadržaj izjave Diciplinska komisija KFS je donela navedenu odluku.

 

Karate klubu “CBS” iz Bele Crkve, karate klubu “Dodersport” iz Novog Sada, karate klubu “Elid” iz Niša, karate klubu “Jadar” iz Draginca, karate klubu “Kovačica” iz Kovačice, karate klubu “Nokači” iz Novog Sada, karate klubu “Radnički” iz Kovina, karate klubu “Šampioni” iz Banje Koviljače i karate klubu “Vladimirovac” iz Vladimirovca izriču se OPOMENE zbog nastupa 24.09.2016. godine na turniru “Bjeljina Open – Noć šampiona 2016” u Bjeljini (Bosna i Hercegovina) bez dobijene saglasnosti od strane KFS.

Uzimajući u obzir da (1) prekršaji navedenih karate klubova predstavljaju najteži disciplinski prekršaj shodno članu 24. Disciplinskog pravilnika Karate federacije Srbije i (2) da je shodno članu 8. Disciplinskog pravilnika KFS, Disciplinska komisuja pri utvrđivanju kazne uzela u obzir sve okolnosti koje utiču da kazna bude blaža ili teža, a naročito težina izvršenog prekršaja i njegove posledice, stepen odgovornosti izvršioca, pobude zbog kojih je izvršen prekršaj, okolnosti pod kojima je izvršen prekršaj, ranije ponašanje izvršioca i njegovo držanje posle izvršenog prekršaja kao i sadržaj izjave Diciplinska komisija KFS je donela navedenu odluku.

 

Milošu Džakoviću, takmičaru karate kluba “Željezničar” iz Inđije, Đorđu Tešanoviću, takmičaru karate kluba “Front” iz Stare Pazove, Sofiji Simović, takmičarki karate kluba “Partizan” iz Beograda, Lei Kojčić, takmičarki karate kluba “Čukarica” iz Beograda i Dragani Negovanović, takmičarki karate kluba ” Šampioni” iz Banje Koviljače izriču se OPOMENE zbog nepoštovanja naloga Selektora KFS i samog Selektora KFS dana 17.09.2016. godine za vreme priprema na Tari.

Uzimajući u obzir da (1) prekršaji imenovanih predstavljaju lakši disciplinski prekršaj shodno članu 22. Disciplinskog pravilnika Karate federacije Srbije i (2) da je shodno članu 8. Disciplinskog pravilnika KFS, Disciplinska komisuja pri utvrđivanju kazne uzela u obzir sve okolnosti koje utiču da kazna bude blaža ili teža, a naročito težina izvršenog prekršaja i njegove posledice, stepen odgovornosti izvršioca, pobude zbog kojih je izvršen prekršaj, okolnosti pod kojima je izvršen prekršaj, ranije ponašanje izvršioca i njegovo držanje posle izvršenog prekršaja kao i sadržaj izjave Diciplinska komisija KFS je donela navedenu odluku.

 

Blažo Tomašević, sudija KFS, kažnjava se zabranom vršenja funkcije na period od 2 (dve) godine zbog nedoličnog ponašanja i vrlo pogrdnim i vulgarim rečima vređanja Karate federacije Srbije i vrhovnog sudije Teodora Rajića na međunarodnom turniru “Roda kup”, koji je održan 05.06.2016. godine u Beogradu na kome je imenovani vršio funkciju sudije. Kazna zabrane vršenja funkcije povlači i zabranu nastupa.

Kazna stupa na snagu 15.06.2016. godine danom donošenja mere suspenzije od strane Upravnog odbora Karate federacije Srbije i prema članu 51. Disciplinskog pravilnika KFS, vreme provedeno pod suspenzijom se uračunava u kaznu.

 

NOVA VERZIJA WKF SUDIJSKIH PRAVILA

Logo KFS cirOd 01. januara 2017. godine na takmičenjima će se primenjivati nova verzija WKF Pravila za takmičenje u katama i borbama.

 

WKF Pravila za takmičenje u katama i borbama

WKF Kata and Kumite Competition Rules

 

NAJAVA PRVENSTVA EVROPE ZA KADETE, JUNIORE I MLAĐE SENIORE

LOGO vektorski EKF 201444. Prvenstvo Evrope za kadete, juniore i mlađe seniore održaće se 17-19. februara 2017. godine u Sofiji, Bugarska.

 

Bilten

 

 

novogodisnja-cestitka-2017-kfs

 

ODRŽANA REDOVNA SKUPŠTINA KFS

Logo KFS cirRedovna Skupština Karate federacije Srbije održana je 29. decembra 2016. godine na Tari na kojoj su, u skladu sa novim Statutom KFS, izabrani predsednik, potpredsednik, Upravni i Nadzorni odbor.

Za predsednika Karate federacije Srbije izabran je Slavoljub Piper a za potpredsednika Jelena Petrović.

U Upravni odbor KFS izabrani su: Slavoljub Piper, Jelena Petrović, Stevan Brajović, Goran Čomagić, Miroslav Dragojlović i Milenko Marjanović dok su u Nadzorni odbor KFS izabrani: Velimir Rakić, Darko Đurković i Dara Novaković.

 

USVOJEN NOVI STATUT KFS

Logo KFS cirVanredna sednica Skupštine Karate federacije Srbije održana je 21. decembra 2016. godine u Kragujevcu na kojoj su delegati usvojili novi Statut Karate federacije Srbije koji je usaglašen sa Zakonom o sportu Republike Srbije.

 

ZAVRŠENO PRVENSTVO BALKANA ZA KADETE, JUNIORE I MLAĐE SENIORE

 

 20161210_162347 LOGO vektorski KFB 2014 vinjeta 100px  img_0676
 img_0726 balkansko_sarajevo-150x150  img_0722
 img_0699 sarajevo_zatvaranje-sampionata-2016-150x150  img_0693
 20161210_180133  20161210_180536  20161210_180142

 

Na 17. Balkanskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore, koje se održavalo u Sarajevu od 09. do 11. decembra 2016. godine, na kojem je učestvovalo 863 takmičara iz 11 zemalja, poslednjeg takmičarskog dana Srbija je osvojila 4 zlatne, 1 srebrnu i 2 bronzane medalje.

Zlatne medalje su osvojili: juniori u kategoriji borbe ekipno (Anastasios Nteros, Brezančić Vladimir, Kraljević Marko, Marić Andrija, Mrđa Vuk, Petrović Jovan, Tešanović Đorđe), kadetkinje i juniorke u kategoriji kate ekipno (Đurđević Nikolina, Repac Jelena, Šojat Emili), kadeti i juniori u kategoriji kate ekipno (Cerović Luka, Suvajčević Stefan, Vukmirović Uroš) i mlađe seniorke u kategoriji kate ekipno (Cverdelj Aleks, Mladežić Bojana, Saveski Vanja).

Srebrnu medalju su osvojili mlađi seniori u kategoriji kate ekipno (Jojić Nikola, Simić Jovan, Todorović Đorđe).

Bronzane medalje su osvojili: juniorke u kategoriji borbe ekipno (Ekmečić Milica, Simović Sofija, Vujasinović Aleksandra, Živović Kristina) i mlađe seniorke u kategoriji borbe ekipno (Radičević Marina, Ropret Tara, Stanojević Natalija, Žunić Tanja).

U sveukupnom plasmanu reprezentacija Srbije je zauzela drugo mesto, iza reprezentacije Turske, sa osvojenih jedanaest zlatnih, četrnaest srebrnih i četrnaest bronzanih medalja.

 

Kompletni rezultati

Žrebne liste sa rezultatima

Repasaži

Uspešnost