PREDSTOJEĆE AKTIVNOSTI

03.11.2019.

Trofej Srbije – Beogradski pobednik, KFS, BKS, Beograd

09.11.2019. Kup Srbije u katama  za poletarci, pioniri, nade, KFS, Smederevo
10.11.2019. Kup Srbije u borbama  za pionire, nade, KFS, Smederevo
16.11.2019. Naučno-stručni simpozijum, KFS, KSV, Novi Sad
17.11.2019. Premijer liga Srbije (seniori, seniorke), KFS
29.11.-01.12.2019. WKF karate 1 Premijer liga, Španija, Madrid
06-08.12.2019. Prvenstvo Balkana za kadete, juniore i mlađe seniore, KFB, Slovenija, Brežice
13-15.12.2019. WKF Liga mladih, Italija, Venecija
.  
.  
.  
.

 

 

 

NOVOSTI



BORAC I STUDENTSKI GRAD PRVACI PREMIJER LIGA SRBIJE

 

 

 

Završni turniri Premijer lige Srbije za seniore 2019/20 i Premijer lige Srbije za seniorke 2019/20 održani su 17.11.2019. godine u Banatskom Novom Selu.

 

Najuspešnije ekipe u Premjer ligi Srbije za seniore:

1 Borac, Čačak

2 Dinamo, Pančevo

3 Studentski grad, Beograd

 

Najuspešnije ekipe u Premjer ligi Srbije za seniorke:

1 Studentski grad, Beograd

2 Niš, Niš

3 Knjaz, Aranđelovac

 

ODRŽAN KUP SRBIJE ZA POLETARCE, PIONIRE I NADE

Kup Srbije za poletarce, pionire i nade održan je u Smederevu i to 09. oktobra 2019. godine u katama za poletarce, pionire i nade i 10. oktobra 2019. godine u borbama za pionire i nade.

 

Kate – rezultati

Borbe – rezultati

 

ODRŽAN BEOGRADSKI POBEDNIK 2019

Trofej Srbije 2019 – Beogradski pobednik održan je 03. novembra 2019. godine u Beogradu na kome su učešće uzeli takmičari iz Bosne i Hercegovine, Bugarske, Crne Gore, Slovačke, Slovenije i Srbije.

 

Rezultati

 

IZMENE TAKMIČARSKOG PRAVILNIKA KFS

Upravni odbor Karate federacije Srbije doneo je odluku o izmenama i dopunama Takmičarskog pravilnika KFS koje će se primenjivati od 01.01.2020. godine a što se može grupisati u četiri sledeće tačke:

 

Prva

 

Član 11, koji se odnosi na uzrasne kategorije, se menja i glasi:

 

Uzrasne kategorije takmičara su: poletarci i poletarke, pioniri i pionirke, muške i ženske nade, kadeti i kadetkinje, juniori i juniorke, mlađi seniori i mlađe seniorke, seniori i seniorke i muški i ženski veterani.

Takmičarska komisija za svaku godinu utvrđuje starosnu granicu takmičara po uzrasnim kategorijama primenom kalendarske godine, odnosno tako što se starosna granica za određivanje uzrasta uzima 31. decembar tekuće godine.

 

Gore navedeni član znači da se kod uzrasnih kategorija kadeta, juniore i mlađih seniora neće primenjivati datumi vezani za Evropsko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore već će se primenjivati princip kalendarske godine.

Na osnovu ove izmene u prilogu se nalazi nova Tabela uzrasnih i težinskih kategorija koja će se primenjivati od 01.01.2020. godine.

Po toj tabeli poletarrci će biti takmičari od 8 i 9 godina (u takmičarskoj sezoni pune 8 ili 9 godina), pioniri će biti takmičari od 10 i 11 godina, nade će biti takmičari od 12 i 13 godina. Ovo sve je bilo tako i do sada.

A izmene su sledeće: kadeti će biti takmičari od 13, 14 i 15 godina (u takmičarskoj sezoni pune 13, 14 ili 15 godina), juniori će biti takmičari od 15, 16 i 17 godina (u takmičarskoj sezoni pune 15, 16 ili 17 godina), mlađi seniori će biti takmičari od 17, 18, 19 i 20 godina (u takmičarskoj sezoni pune 17, 18, 19 ili 20 godina) a seniori u borbama će biti takmičari od 17 godina i stariji (u takmičarskoj sezoni pune 17 godina i stariji).

 

Druga

 

Član 21, tačka 1, stav 1, koji se odnosi na takmičenje u katama, menja se i glasi:

Takmičenje u kategoriji kadeta, juniora, mlađih seniora i seniora se odvija po WKF pravilima s tim da kod pojedinačnog takmičenja uzrasne kategorije kadeta postoje tri klase (A, B i C) i apsolutni nivo a kod juniora, mlađih seniora i seniora postoji samo apsolutni nivo. Kadeti C klase (žuti i oranž pojasevi) izvode kate sa oficijelne Kata liste i mogu ponavljati katu u svakom trećem krugu (moraju znati najmanje dve kate) pri čemu jednu istu katu ne mogu ponavljati uzastopno. Kadeti B klase (zeleni i plavi pojasevi) izvode kate sa oficijelne Kata liste i mogu ponavljati katu u svakom četvrtom krugu (moraju znati najmanje tri kate) pri čemu jednu istu katu ne mogu ponavljati uzastopno. Kadeti A klase (braon pojasevi) izvode kate sa oficijelne Kata liste u svakom krugu nova kata, s tim da u borbi za medalju mogu ponoviti katu iz eliminacija, ali ne uzastopno.

 

Treća

 

Član 37., koji se odnosi na utvrđivanje učesnika na prvenstvima i kupovima Srbije, se menja i glasi:

 

Broj takmičara i ekipa sa takmičenja udruženih organizacija na nacionalnim prvenstvima i kupovima je sledeći:

 

Za poletarce, pionire i nade

Region

Takmičarska disciplina

Kate pojedinačno po klasama

Kate pojedinačno apsolutna Kate ekipno Borbe pojedinačno

Borbe ekipno

Beograd

4

8 4 8

4

Vojvodina

4

8 4 8

4

Uža Srbija

4

8 4 8

4

 

Za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore

Region

Takmičarska disciplina

 

Kate pojedinačno apsolutna

Kate ekipno Borbe pojedinačno

Borbe ekipno

Beograd

8

4 8

4

Vojvodina

8

4 8

4

Uža Srbija

8

4 8

4

 

U gore navedenom članu jedina izmena je u broju takmičara koji se plasiraju sa regiona na republički nivo i sada je 8 umesto 6 kako je bilo do sada.

 

Četvrta

 

Kao što se može videti u priloženoj Tabeli uzrasnih i težinskih kategorija, koja će se primenjivati od 01.01.2020. godine, u borbama kadeti su razvrstani u dve klase, Kadeti B klase (žuti, oranž i zeleni pojas) i Kadeti A klase (plavi, braon i crni pojas) pri čemu težinske kategorije ostaju iste.

 

Uzrasne i težinske kategorije za takmičasku 2019/2020 govinu u 2020. godini

 

NAJAVA PRVENSTVA BALKANA ZA KADETE, JUNIORE I MLAĐE SENIORE

Prvenstvo Balkana za kadete, juniore i mlađe seniore održaće se od 05. do 08. decembra 2019. godine u Brežicama (Slovenija).

 

Bilten

 

NAJAVA KUPA SRBIJE U BORBAMA ZA PIONIRE I NADE

Prvenstvo Srbije u borbama za pionire i nade održaće se 10. novembra 2019. godine u Smederevu.

 

KFS Dopis

 

NAJAVA KUPA SRBIJE U KATAMA ZA POLETARCE, PIONIRE I NADE

Prvenstvo Srbije u katama za poletarce, pionire i nade održaće se 09. novembra 2019. godine u Smederevu.

 

KFS Dopis

 

IVANA PEROVIĆ PRVAK SVETA

 

 

Na Svetskom prventsvu u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore, koje je održano od 23. do 27. oktobra 2019. godine u Santjagu (Čile) Ivana Perović je u borbama pojedinačno -59 kg osvojila zlatnu medalju i postala prvak sveta.

Na svom putu do prvog mesta Ivana Perović je pobedila takmičarku iz Mađarske Bihary Boglarku sa 1:0, takmičarku iz Francuske Elisabeth Emma Mariu, takmičarku iz Španije Grau Castillejos Noeliu sa 3:0, takmičarku iz Slovenije Potisk Lauru, a onda je u finalnom susretu pobedila takmičarku iz Norveške Handelsby Nora Benedicte sa 8:0.

 

ODRŽAN TROFEJ SRBIJE ZA MLAĐE SENIORE

Trofej Srbije za mlađe seniore održan je 13. oktobra 2019. godine u Čačku.

 

Kompletni rezultati

 

ODRŽANO PRVENSTVO SRBIJE ZA KADETE I JUNIORE

Prvenstvo Srbije za kadete i juniore održano je 12. oktobra 2019. godine u Čačku.

 

Kompletni rezultati

 

NAJAVA BEOGRADSKOG POBEDNIKA

Trofej Srbije 2019. – Beogradski pobednik održaće se 03. novembra 2019. godine u Beogradu.

 

Bilten

Bulletin

Plan takmičenja

 

NAJAVA TROFEJA SRBIJE ZA MLAĐE SENIORE

Trofej Srbije za mlađe seniore održaće se 13. oktobra 2019. godine u Čačku a pravo učešća imaju svi mlađi seniori pojedinačno i ekipno koji su registrovani za takmičarsku 2019/2020. godinu.

 

Dopis KFS

 

 

NAJAVA PRVENSTVA SRBIJE ZA KADETE I JUNIORE

Prvenstvo Srbije za kadete i juniore održaće se 12. oktobra 2019. godine u Čačku a pravo učešća imaju takmičari i ekipe koji su se kvalifikovali na regionalnim prvenstvima.

 

Dopis KFS

 

UZRASNE I TEŽINSKE KATEGORIJE ZA 2019/2020.

Pred početak nove takmičarske sezone Karate fedracija Srbije objavljuje Uzrasne i težinske kategorije za takmičarsku 2019/2020. sezonu.

 

Pored toga ponovo se objavljuju izmene i dopune Takmičarskog pravilnika KFS koje se usvojene 24.03.2019. godine.

 

BORBE

 

Član 13.

Takmičenja u borbama su:

  1. pojedinačna prvenstva u težinskim kategorijama za pionire i pionirke, muške i ženske nade, kadete i kadetkinje, juniore i juniorke i seniore i seniorke;
  2. ekipna prvenstva u apsolutnoj kategoriji za pionire i pionirke, muške i ženske nade, kadete i kadetkinje, juniore i juniorke;
  3. liga takmičenje u apsolutnoj kategoriji za seniore i seniorke;
  4. pojedinačni kupovi po težinskim kategorijama za: pionire i pionirke, muške i ženske nade, kadete i kadetkinje, juniore i juniorke i seniore i seniorke;
  5. ekipni kupovi u apsolutnoj kategoriji za: pionire i pionirke, muške i ženske nade, kadete i kadetkinje, juniore i juniorke i seniore i seniorke.
  6. Trofej Srbije u težinskim kategorijama za mlađe seniore i mlađe seniorke;
  7. Nacionalni karate turnir – Zlatni pojas,
  8. Nacionalni karate turnir – Dunav kup
  9. Nacionalni karate turnir – Beogradski pobednik;
  10. Play off (osvajači medalja) u uzrasnim kategorijama kadeta i juniora, (kup Srbije) i seniora (prvenstvo Srbije), a može se organizovati na osnovu odluke UO KFS;
  11. Turniri serije A, B i C.

 

KATE

 

Član 14.

Takmičenja u katama su:

  1. pojedinačna prvenstva za: poletarce i poletarke, pionire i pionirke, muške i ženske nade, kadete i kadetkinje, juniore i juniorke i seniore i seniorke;
  2. ekipna prvenstva za: poletarce i poletarke, pionire i pionirke, muške i ženske nade, kadete-juniore i kadetkinje-juniorke i seniore i seniorke;
  3. pojedinačni kupovi za: poletarce i poletarke, pionire i pionirke, muške i ženske nade, kadete i kadetkinje, juniore i juniorke i seniore i seniorke;
  4. ekipni kupovi za: poletarce i poletarke, pionire i pionirke, muške i ženske nade, kadete-juniore i kadetkinje-juniorke i seniore i seniorke;
  5. Trofej Srbije za mlađe seniore i mlađe seniorke;
  6. Nacionalni karate turnir – Zlatni pojas
  7. Nacionalni karate turnir – Dunav kup
  8. Nacionalni karate turnir – Beogradski pobednik;
  9. Play off (osvajači medalja) u uzrasnim kategorijama kadeta i juniora, (kup Srbije) i seniora (prvenstvo Srbije), a može se organizovati na osnovu odluke UO KFS;
  10. Turniri serije A, B i C

 

POJEDINAČNA I EKIPNA TAKMIČENjA U BORBAMA (prvenstva i kup)

 

Član 16.

Jedan karate klub u ekipnom takmičenju na nivou Srbije može da učestvuje samo sa jednom ekipom i samo u jednoj ligi.

Uzrasne kategorije u borbama ekipno na prvenstvima: pionirke (3+1 aps), pioniri (3+1 aps), ženske nade (3+1 aps), muške nade (3+1 aps), kadetkinje (3+1 aps), kadeti (3+1 aps), juniorke (3+1 aps), juniori (3+1 aps), seniorke liga (3+1 aps), seniori liga (5+2 aps).

Uzrasne kategorije u borbama ekipno na kupovima: pionirke (3+1 aps), pioniri (3+1 aps), ženske nade (3+1 aps), muške nade (3+1 aps), kadetkinje (3+1 aps), kadeti (3+1 aps), juniorke (3+1 aps), juniori (3+1 aps), seniorke (3+1 aps), seniori (3+1 aps).

Uzrasne kategorije u borbama ekipno na Trofeju Srbije: mlađe seniorke (3+1 aps) i mlađi seniori (3+1 aps).

Uzrasne kategorije u borbama ekipno na nacionalnim turnirima: pionirke (3+1 aps), pioniri (3+1 aps), ženske nade (3+1 aps), muške nade (3+1 aps), kadetkinje (3+1 aps), kadeti (3+1 aps), juniorke (3+1 aps), juniori (3+1 aps), mlađe seniorke (3+1 aps), mlađi seniori (3+1 aps), seniorke (3+1 aps), seniori (3+1 aps).

 

NACIONALNI TURNIRI SRBIJE

 

Član 29a

Nacionalni turniri Srbije su takmičenja od posebnog značaja za razvoj sporta na nivou Republike Srbije a to su Nacionalni turnir Srbije – Zlatni pojas, Nacionalni turnir Srbije – Dunav kup i Nacionalni turnir Srbije – Beogradski pobednik.

 

TROFEJ SRBIJE

 

Član 29a

Trofej Srbije je takmičenje za mlađe seniore i mlađe seniorke.

 

TURNIRI SERIJE A, B I C

 

Član 29b

Turniri serije A, B i C su takmičenja koja imaju za cilj razvoj i popularizaciju karate sporta.

Svi klubovi tehnički organizatori turnira serije A, B ili C dužni su da uplate Karate Federaciji Srbije 10% od propisane kotizacije za svakog sportistu koji je nastupio u pojedinačnoj i 10% od kotizacije u ekipnoj konkurenciji na tom turniru s tim da navedeni iznos ne može biti manji od 10% od propisane kotizacije  za minimalno propisani broj takmičara u zavisnosti koje je serije turnir (A, B ili C). Rok za izvršenje navedene uplate kao i uplate svim službenim licima je 8 dana od prijema naloga. U slučaju neizvršenja uplate u predviđenom roku klub ne može da nastupa ni na jednom takmičenju.

Kriterijumi za organizaciju Turnira serije A su učešće najmanje 3 države, najmanje 20 klubova, najmanje 300 takmičara, da se odvija na najmanje 3 borilišta u dvorani sa najmanje 300 mesta i na kome je kotizacija 1500,00 dinara  u pojedinačnim konkurencijama.

Kriterijumi za organizaciju Turnira serije B su učešće najmanje 3 regiona, najmanje 12 klubova, najmanje 200 takmičara, da se odvija na najmanje 2 borilišta u dvorani sa najmanje 200 mesta i na kome je kotizacija 1200,00 dinara  u pojedinačnim konkurencijama.

Kriterijumi za organizaciju Turnira serije C su učešće najmanje 7 klubova, najmanje 100 takmičara, da se odvija na najmanje 1 borilištu i na kome je kotizacija 1000,00 dinara u pojedinačnim konkurencijama.

Turniri serije A, B i C odvijaju se po kup sistemu sa punim repasažem, sa sklarećenim repasažem (od četvrtfinala) ili bez repasaža.

 

ŽALBE

 

Član 61.

Niko zbog suđenja ne može protestvovati kod članova Sudijskog panela.

Žalbe podnosi isključivo vođa ekipe ili trener u pisanoj formi odmah posle borbe koja ga je prouzrokovala (jedini izuzetak je kada se žalba odnosi na administrativne nepravilnosti) i predaje ih Delegatu takmičenja. Žalba se podnosi uz uplatu takse u iznosu od 50 eura u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS i ostale žalbe rešava Komesar uz konsultacije sa Vrhovnim sudijom i Delegatom takmičenja (Komisija za žalbe).

Svaku žalbu u vezi sa primenom pravila mora trener ili vođa ekipe najaviti najkasnije u roku od jednog minuta nakon završetka borbe. Trener će zatražiti zvanični formular za žalbu od Delegata takmičenja i ima četiri minuta da ga završi, potpiše i podnese Delegatu takmičenja uz odgovarajuću naknadu. Komisija za žalbe će imati pet minuta da donese odluku.

Ako se žalba smatra neosnovanim Komesar takmičenja će usmeno saopšti podnosiocu žalbe da je protest odbačen, označi orginalni dokument rečju “ODBIJEN” i takav dokument potpisan od strane sva tri člana Komisije za žalbe prosledi uz svoj Izveštaj Kancelariji KFS. Deponovana sredstva za odbijenu žalbu se ne vraćaju podnosiocu.

Ako je žalba prihvaćena Komisija za žalbe će doneti odluku koja će se mera primeniti uključujući sledeće mogućnosti: (a) poništavanje predhodnih odluka koje se protive pravilima, (b) poništavanje rezultata održanih mečeva u grupi sa tačke gledanja pre incidenta, (c) ponavljanje mečeva koji su se desili pod dejstvom incidenta, (d) izdavanje preporuke Sudijskoj komisiji da sudije uključene u incident budu odgovarajuće kažnjene.

Ako se žalba smatra osnovanom Komesar takmičenja će usmeno saopšti podnosiocu žalbe da je žalba prihvaćena, označi orginalni dokument rečju “PRIHVAĆENO” i takav dokument potpisan od strane sva tri člana Komisije za žalbe prosledi uz svoj Izveštaj Kancelariji KFS. Deponovana sredstva za prihvaćenu žalbu se vraćaju podnosiocu.

 

Član 62.

U slučaju žalbe na odluku prvostepenog organa, vođa ekipe mora ili predati žalbu za drugostepeni organ Delegatu takmičenja ili najaviti žalbu u pisanom obliku i to u roku od 30 minuta po završetku takmičenja.

Najavljena žalba mora biti dostavljena kancelariji KFS u roku od dva dana uz uplatu takse u visini petostruke takse, a za ocenu blagovremenosti dostavljanja žalbe uzeće se u obzir datum poštanskog žiga.

 

Član 63.

Drugostepeni organ za rešavanje po pitanjima žalbi je Takmičarska komisija KFS. Rok rešavanja žalbe je 8 dana od dana dostavljanja žalbe. U slučaju pozitivnog rešenja žalbe uplaćena taksa se vraća žaliocu i to po pravosnažnosti odluke.

 

Član 64.

U slučaju žalbe na odluku drugostepenog organa, ista se podnosi Upravnom odboru KFS u roku od 8 dana od dana prijema rešenja drugostepenog organa, pri čemu se uplaćuje taksa u iznosu visine desetostruke takse. U slučaju pozitivnog rešenja uplaćeni iznos takse se vraća žaliocu po pravosnažnosti odluke.

 

AKREDITACIJE

 

Član 72a

Šef borilišta je u obavezi da pre početka meča izvrši uvid u akreditacione kartone takmičara i trenera i iste zadrži do kraja meča. U slučaju povrede pravila šef borilišta akreditacioni karton zadržava i predaje Delagatu takmičenja.

U slučaju da u toku meča trener ima potrebu da pređe na drugo borilište to može da učini pod uslovima da na novom borilištu obavezno na zapisnički sto spusti akreditaciju bez ometanja sudija i da mu kretanje do novog borilišta ne može biti između tatamija već isključivo pored ograde.

 

Uzrasne i težinske kategorije za 2019/2020.

 

PREDLOG KALENDAR KFS ZA 2019/20

Upravni odbor Karate federacije Srbije na svojoj sednici od 21.06.2019. godine usvojio je Predlog kalendara KFS za period septembar 2019. – avgust 2020. godine.

 

Predlog kalendara KFS za period septembar 2019.-avgust 2020.

 

NACIONALNA LICENCIRANJA ZA 2019/2020. GODINU

Karate federacija Srbije će izvršiti nacionalna licenciranja za sva službena lica za takmičarsku 2019/20. godinu koja će se održati u sledećim terminima:

 

Čačak, 22. juna 2019.,

Apatin, 13. jula 2019.,

Beograd, 07. septembra 2019. godine.

 

Dodatnih termina za licenciranje službenih lica neće biti.

 

Dopis KFS

Dopis za licenciranje u Čačku

Dopis za licenciranje u Apatinu

Dopis za licenciranje u Beogradu

 

ODRŽANO PRVENSTVO BALKANA ZA DECU

 

 

Na 24. Prvenstvu Balkana za decu, koje se održalo od 31. maja do 02. juna 2019. godine u Banja Luci, Bosna i Hercegovina, članovi reprezentacije Srbije osvojili su šest zlatnih medalja, sedam srebrnih i sedamnaest bronzanih.

 

Zlatne medalje osvojili su: Milošević Elena u kategoriji devojčica rođenih 2007. godine u katama pojedinačno, Rajić Dunja u kategoriji devojčica rođenih 2006. godine u borbama pojedinačno -44 kg, Nijemčević Ana u kategoriji devojčica rođenih 2006. godine u borbama pojedinačno -54 kg, Petrović Petar u kategoriji dečaka rođenih 2011. godine u katama pojedinačno, Perović Anđela u kategoriji devojčica rođenih 2010. godine u katama pojedinačno i kata tim devojčica rođenih 2010/2011. u sastavu Murić Miona, Perović Anđela, Valašek Nađa.

 

Srebrne medalje osvojili su: Radonjić Ilija u kategoriji dečaka rođenih 2008. godine u borbama pojedinačno +50 kg, Dragović Paola u kategoriji devojčica rođenih 2007. godine u borbama pojedinačno -45 kg, Bisenić Lena u kategoriji devojčica rođenih 2006. godine u borbama pojedinačno +54 kg, Caković Vladimir u kategoriji dečaka rođenih 2006. godine u borbama pojedinačno -50 kg, Grubić Đorđe u kategoriji dečaka rođenih 2006. godine u borbama pojedinačno -55 kg, kata tim devojčica rođenih 2008/2009. u sastavu Banković Danica, Džajić Vanja, Pešić Petra i kata tim devojčica rođenih 2006/2007. u sastavu Dimitrijević Tamara, Lončar Iva, Nikolajević Nađa.

 

Bronzane medalje osvojili su: Pešić Petra u kategoriji devojčica rođenih 2009. godine u katama pojedinačno, Aleksopoulos Elena u kategoriji devojčica rođenih 2009. godine u borbama pojedinačno +40 kg, Molnar Nevena u kategoriji devojčica rođenih 2009. godine u borbama pojedinačno -37 kg, Starčević Sara u kategoriji devojčica rođenih 2008. godine u katama pojedinačno, Miranović Maša u kategoriji devojčica rođenih 2008. godine u borbama pojedinačno -36 kg, Jovanović Sava u kategoriji devojčica rođenih 2007. godine u katama pojedinačno, Grbić Gordana u kategoriji devojčica rođenih 2007. godine u katama pojedinačno, Jakovljević Vasilije u kategoriji dečaka rođenih 2007. godine u katama pojedinačno, Cerović Dušan u kategoriji dečaka rođenih 2007. godine u katama pojedinačno, Stefanović Sofija u kategoriji devojčica rođenih 2007. godine u borbama pojedinačno -50 kg, Nikolić Dimitrije u kategoriji dečaka rođenih 2006. godine u katama pojedinačno, Boškov Aleksandar u kategoriji dečaka rođenih 2006. godine u katama pojedinačno, Đurđić Marko u kategoriji dečaka rođenih 2006. godine u borbama pojedinačno -40 kg, Novaković Strahinja u kategoriji dečaka rođenih 2006. godine u borbama pojedinačno -55 kg, Murić Miona u kategoriji devojčica rođenih 2010. godine u katama pojedinačno, kata tim dečaka rođenih 2006/2007. u sastavu Barac Andrej, Micić Nemanja, Nikolić Dimitrije i kata tim dečaka rođenih 2010/2011. u sastavu Milinković Nemanja, Petrović Petar, Rajić Viktor.

 

Kompletni rezultati

Žrebne liste sa rezultatima

Repasaži

Uspešnost

 

POČINJE PRVENSTVO BALKANA ZA DECU

24. Prvenstvo Balkana za decu održava se od 30. maja do 02. juna 2019. godine u Banja Luci, Bosna i Hercegovina.

 

Žreb

Plan takmičenja

 

ODLUKA DISCIPLINSKE KOMISIJE

Disciplinska komisija Karate federacije Srbije je dana 27.05.2019. godine, rešavajući po službenoj dužnosti, donela

 

ODLUKU

 

Karate klub Winner iz Novog Sada, ulica Todora Toze Jovanovića 4-A, matični broj 28815921, PIB 109142502, kažnjava se zabranom nastupa na period od jedne godine i novčanom kaznom u iznosu od 500.000,00 (petsto hiljada) dinara zato što je u klubu vođen trenažni proces od strane lica koje nema trenersku licencu. Utvrđena visina kazne mora se uplatiti u roku od 7 od dana pravosnažnosti odluke na tekući račun KFS, pod pretnom prinudne naplate preko Suda.

 

OBRAZLOŽENJE

 

Po saznanju da karate klub Winner iz Novog Sada organizuje i sprovodi treninge a da je trenažni proces vođen od strane lica koje nema trenersku licencu Disciplinska komisija KFS je na osnovu člana 10. Disciplinskog pravilnika KFS dana 25.03.2019. godine karate klubu Winner iz Novog Sada dostavila zahtev da u roku od 8 (osam) dana dostavi Disciplinskoj komisiji Karate federacije Srbije spisak svih lica koja vode trenažni proces u karate klubu Winner iz Novog Sada, kopije njihovih diploma, kopije važećih licenci trenera kao i izjavu koji trener je angažovan za vođenje treniga koje uzrasne grupe. Karate klub Winner iz Novog Sada je navedeni zahtev primio dana 04.04.2019. godine i u predviđenom roku nije dostavio tražene podatke.

 

Disciplinska komisija Karate federacije Srbije je na osnovu rešavanja po službenoj dužnosti, na osnovu članova 35. i 36. Disciplinskog pravilnika KFS utvrdila činjenično stanje da karate klub Winner iz Novog Sada organizuje i sprovodi treninge a da je trenažni proces vođen od strane lica koje nema trenersku licencu čime je narušio Zakon o sportu Republike Srbije, član 27. stav 2 i 6, član 28. stav 6, i članove 26., 27. i 28. Pravilnika o članstvu i registraciji klubova, takmičara, trenera, ispitivača za zvanja, sudija, lekara i menadžera.

 

Imajući u vidu navedeno obrazloženje, prekršaj karate kluba Winner iz Novog Sada predstavlja teži disciplinski prekršaj shodno članu 23. Disciplinskog pravilnika Karate federacije Srbije.

 

Na osnovu utvrđenog činjeničnog stanja Disciplinska komisija KFS je na osnovu članova 10., 14., 16., 17., 18., 19. i, 23. Disciplinskog pravilnika Karate federacije Srbije donela odluku kao u dispozitivu.

 

Kazna stupa na snagu 28.05.2019. godine danom donošenja Odluke od strane Disciplinske komisije KFS.

 

Na osnovu član 18. Disciplinskog pravilnika KFS kazna zabrane vršenja funkcije povlači i zabranu nastupa, i obratno.

 

ODRŽAN DUNAV KUP – NOVI SAD OPEN 2019

 

 

Trofej Srbije “Dunav kup – Novi Sad Open 2019”, na kome su učešće uzeli takmičari iz Hrvatske, Rumunije i Srbije, održan je 12.05.2019. godine u Beočinu.

 

Kompletni rezultati

 

ODRŽAN KUP SRBIJE ZA KADETE, JUNIORE, MLAĐE SENIORE I SENIORE

Kup Srbije za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore održan je 11. maja 2019. godine u Beočinu.

 

Kompletni rezultati

 

NAJAVA KUPA SRBIJE ZA KADETE, JUNIORE, MLAĐE SENIORE I SENIORE

Kup Srbije za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore održaće se 11. maja 2019. godine u Sportskoj hali u Beočinu.

 

Dopis KFS

Plan takmičenja

 

NAJAVA TROFEJA SRBIJE DUNAV KUP – NOVI SAD OPEN 2019

Trofej Srbije Dunav kup – Novi Sad Open 2019 održaće se 12.05.2019. godine u Sportskoj hali u Beočinu sa početkom u 11 časova.

 

Dopis KSV

Propozicije

Propositions

Plan takmičenja

 

SRBIJA NAJUSPEŠNIJA NA PRVENSTVU BALKANA

 

 

 

Na 21. Prvenstvo Balkana za seniore, koje je održano 26. i 27. aprila 2019. godine u Čačku, i na kome je učestvovalo 256 takmičara iz 11 država, u generalnom plasmanu reprezentacija Srbije je zauzela prvo mesto sa osvojenih 8 zlatnih medalja, 7 srebrnih i 8 bronzanih ispred reprezentacija Turske i Bosne i Hercegovine.

 

Zlatne medalje su osvojili: Mladežić Bojana u kategoriji seniorki kate pojedinačno, Petrović Slavka u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -50 kg, Janković Bojana u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -55 kg, Vulinović Jovana u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -61 kg, Radičević Marina u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -68 kg, Brezančić Vladimir u kategoriji seniora borbe pojedinačno -84 kg, kata tim seniora u sastavu Todorović Uros, Suvajčević Stefan, Cerović Luka i kata tim seniorki u sastavu Piperin Katarina, Maticki Maja, Đurđević Nikolina.

 

Srebrne medalje su osvojili: Piperin Katarina u kategoriji seniorki kate pojedinačno, Milovanović Anja u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -55 kg, Stanojević Natalija u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -61 kg, Vićovać Andriana u kategoriji seniorki borbe pojedinačno +68 kg, Cerović Luka u kategoriji seniora kate pojedinačno, Antić Marko u kategoriji seniora borbe pojedinačno -60 kg i seniorke u borbama ekipno u sastavu Vulinović Jovana, Vićovać Andriana, Vasović Andrijana, Radičević Marina.

 

Bronzane medalje su osvojili: Maksić Dunja u kategoriji seniorki borbe pojedinačno -55 kg, Varsaković Minja u kategoriji seniorki borbe pojedinačno +68 kg, Suvajčević Stefan u kategoriji seniora kate pojedinačno, Joksić Stefan u kategoriji seniora borbe pojedinačno -67 kg, Salapura Đorđe u kategoriji seniora borbe pojedinačno -75 kg, Martinović Marko u kategoriji seniora borbe pojedinačno -75 kg, Mijalković Uroš u kategoriji seniora borbe pojedinačno -84 kg i seniori u borbama ekipno u sastavu Salapura Đorđe, Mijalković Uroš, Trikoš Bogdan, Martinović Marko, Tesanovic Đorđe, Brezančić Vladimir, Marić Ljubiša.

 

Kod veterana zlatne medalje osvojili su: Vinković Iva u kategoriji veteranki +35 godina borbe pojedinačno -60kg, Rajić Teodor u kategoriji veterana +45 godina borbe pojedinačno +75kg, Milenković Branislav u kategoriji veterana +55 godina borbe pojedinačno -75kg i Petrović Tanja u kategoriji veteranki +45 godina borbe pojedinačno 60+kg, srebrne medalje osvojili su: Polužić Nebojša u kategoriji veterana +35 godina borbe pojedinačno -75kg i veterani +35 godina u borbama ekipno u sastavu Goga Endre, Polužić Nebojša, Seguljev Dejan, dok su bronzane medalje osvojili: Goga Endre u kategoriji veterana +35 godina borbe pojedinačno +75kg i Ršumović Miloš u kategoriji veterana +35 godina borbe pojedinačno +75kg.

 

Rezultati za seniore

Žrebne liste za borbe sa rezultatima

Finalni mečevi

Repasaži

Poen liste za kate sa rezultatima

Uspešnost

Rezultati za veterane

 

POČINJE PRVENSTVO BALKANA ZA SENIORE

21. Prvenstvo Balkana za seniore održava se 26. i 27. aprila 2019. godine u Čačku.

 

Žreb za borbe

Žreb za kate

Plan takmičenja

 

NAJAVA PRVENSTVA BALKANA ZA DECU

24. Prvenstvo Balkana za decu održaće se od 30. maja do 02. juna 2019. godine u Banja Luci, Bosna i Hercegovina.

 

Bilten završna verzija

 

TROFEJ SRBIJE – ZLATNI POJAS

 

 

48. Tradicionalni međunarodni karate turnir Zlatni pojas za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore održan je 13. aprila 2019. a za poletarce, pionire i nade 20. aprila 2019. godine u Čačku uz učešće takmičara iz 24 zemlje.

 

Rezultati Zlatnog pojasa za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore

Rezultati Zlatnog pojasa za poletarce, pionire i nade

 

SRBIJA TREĆA NA PRVENSTVU MEDITERANA

Na 27. Prvenstvo Mediterana za kadete, juniore i mlađe seniore, koje je održano 06. i 07. aprila 2019. godine u Antaliji, Turska, i na kome je učestvovalo 309 takmičara iz 13 država, reprezentacija Srbije zauzela je treće mesto sa osvoje 4 zlatne medalje, 3 srebrne i 12 bronzanih odmah iza reprezentacija Turska, koja je osvojila 9 zlatnih medalja, 14 srbrnih i 21 bronzanom i Maroka, koja je osvojila 6 zlatnih medalja, 2 srebrne i 1 bronzanom.

 

Zlatne medalje su osvojili: Živković Tamara u kategoriji juniorki borbe pojedinačno +59 kg, Durmiš Dina u kategoriji mlađih seniorki borbe pojedinačno -61 kg, Simović Sofija u kategoriji mlađih seniorki borbe pojedinačno -68 kg i Ropret Tara u kategoriji mlađih seniorki borbe pojedinačno +68 kg.

 

Srebrne medalje su osvojili: Orlandić Petar u kategoriji kadeta borbe pojedinačno -57 kg, Maslak Nikola u kategoriji kadeta borbe pojedinačno +70 kg i Arsović Mihajlo u kategoriji juniora borbe pojedinačno +76 kg.

 

Bronzane medalje su osvojili: Đorđević Katarina u kategoriji kadetkinja borbe pojedinačno -54 kg, Uzunović Stefan u kategoriji kadeta borbe pojedinačno -57 kg, Vasilić Mihajlo u kategoriji kadeta borbe pojedinačno -70 kg, Crnovčić Slavica u kategoriji juniorki kate pojedinačno, Stanimirović Milica u kategoriji juniorki borbe pojedinačno -48 kg, Negovanović Brankica u kategoriji juniorki borbe pojedinačno -53 kg, Spaskovski Darko u kategoriji juniora borbe pojedinačno -61 kg, Radojević Miloš u kategoriji mlađih seniora borbe pojedinačno -60 kg, Ćirić Jovan u kategoriji mlađih seniora borbe pojedinačno -67 kg, Salapura Đorđe u kategoriji mlađih seniora borbe pojedinačno -75 kg, Vručinić Đorđe u kategoriji mlađih seniora borbe pojedinačno -84 kg i Todorović Milovan u kategoriji mlađih seniora borbe pojedinačno -84 kg.

 

DVE SREBRNE I BRONZANA MEDALJA NA PRVENSTVU EVROPE ZA SENIORE

Na 54. Prvenstvu Evrope za seniore, koje se održavalo u Gvadalahari, Španija, od 27. marta do 31 marta 2019. godine, a na kojem je učestvovalo 559 takmičara iz 51 zemlje, članovi reprezentacije Srbije osvojili su dve srebrne i jednu bronzanu medalju.

 

Srebrne medalje osvojili su Bitević Slobodan u borbama pojedinačno +84 kg i tim Srbije, u sastavu  Salapura Đorđe, Mijalković Uroš, Trikoš Bogdan, Tešanovic Đorđe, Brezančić Vladimir, Marić Ljubiša, Martinović Marko, borbama ekipno a bronzanu medalju osvojila je Milivojčević Jelena u borbama pojedinačno -50 kg.

 

Na svom putu do drugog mesta na Prvenstvu Evrope za seniore Bitević Slobodan je u eleiminacijama pobedio takmičara iz Češke Republike Hermann Tomasa sa 4:0, takmičara iz Austrije Reindal Thomasa sa 1:0, takmičara iz Norveške Bellemkhannate Ismaila sa 3:1, takmičara iz Hrvatske Kvesić Anđela i takmičara iz Gruzije Arkania Gogita sa 1:0 a u finalnom meču je izgubio od takmičara iz Nemačke Horne Jonathana sa 1:4.

 

Ekipa Srbije u borbama ekipno u eliminacijama ke pobedila ekipu Mađarske sa 3:1, ekipu Portugala sa 3:0 i ekipu Španije sa  3:0, a u finalnom meču je izgubila od ekipe Turske sa 0:3.

 

Na svom putu do bronzane medalje Milivojčević Jelena je u eliminacijama pobedila takmičarku iz Italije Lallo Violu sa 1:0 i takmičarku iz Austrije Plank Bettinu, a zatim je kroz repasaž pobedila takmičarku iz Letonija Vica Kristinu sa 4:0 i takmičarku iz Azerbejdžana Alyjeva Nurane sa 1:0.

 

Kompleta EKF Izveštaj

Izveštaj EKF Para karete

 

ODRŽANO PRVENSTVO SRBIJE ZA POLETARCE, PIONIRE I NADE

Prvenstvo Srbije za poletarce, pionire i nade održano je 23.03.2019. godine u katama i 24.03.2019. u borbama u Kragujevcu u organizaciji karate kluba “Radnički” iz Kragujevca i Karate saveza uže Srbije.

 

Rezultati u katama

Rezultati u borbama